Menu

Informacja o wycofaniu z obrotu piwa Carlsberg butelka 500 ml z niewłaściwą etykietą

Bezpieczeństwo naszych Konsumentów oraz wysoka jakość produktów są dla nas najwyższym priorytetem, dlatego w dniu 17 sierpnia 2021 r. spółka Carlsberg Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu:


Piwo Carlsberg w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości:
Numer partii: LPL03L/215,
Termin przydatności: 30.04.22
Wskazanie godziny na butelce: od 10:05 do 10:27Przyczyną wycofania piwa jest niewłaściwe oznakowanie piwa etykietą główną. Piwo zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0%), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu – Carlsberg Pilsner. Kontretykieta na butelkach (etykieta tylna) oraz opakowanie zbiorcze (karton), w które piwo jest pakowane są oznaczone prawidłowo.

Powyższa wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu, potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa.

W przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii prosimy Państwa o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Informujemy również, że są Państwo uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym Państwo dokonali zakupu.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może spowodować zaistniała sytuacja.

Z poważaniem,
Carlsberg Polska sp. z o.o.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]